You are here

День рослин в Україні

      

      Міжнародний День рослин - науково-просвітницька ініціатива Європейського товариства біологів рослин (EPSO)

 

 

   Міжнародний День рослин (Fascination of Plants Day, FoPD) під егідою Європейської організації біології рослин (European PlantScienceOrganisation, Брюссель) віздначається з 2012 року в понад 50 країнах світу, зокрема, країнах Європи, Америки, Леванту, Азії, Океанії та Африки (інтерактивна мапа представлена на сторінці EPSO http://www.plantday12.eu/map.htm). Близько 2000 установ (науково-дослідні інститути, університети, ботанічні сади, дослідницькі центри, національні парки, заповідники, агротехнологічні компанії, приватні організації та інші), а також окремі ентузіасти  −  флористи, дендрологи, ландшафтні дизайнери, фермери, садівники − у 2012, 2013 та 2015 роках провели ряд відкритих заходів на волонтерських засадах. Метою цієї ініціативи є поширення знань у галузі наук про рослини – ботаніки, екології, фізіології, клітинної біології рослин, біо- та нанотехнології, генетичної інженерії, сільського господарства, екології, збереження біорізноманіття та ряду інших. Не менш актуальним завданням Дня рослин є поглиблення природничої освіти та поширення “plant art” – напрямів мистецтва, пов'язаних з рослинним світом – ікебани, флористики, лендарту, оформлення гербаріїв, фотографії, скульптури, живопису, батіку та інших цікавих напрямів.

      Двері відкриті для широкого загалу відвідувачів: дорослих (спеціалістів та неспеціалістів), дітей дошкільного віку, школярів та студентів, які мають нагоду відвідати лабораторії, ознайомитися з напрямами їх досліджень і долучитися до проведення демонстраційних дослідів, цікаво провести час у музеях і на виставках, взяти участь у семінарах, майстер-класах, конкурсах та вікторинах, поспілкуватися з науковцями та освітянами, поділитися своїми знаннями та уміннями.

       Вперше ідея приєднання України до цієї ініціативи EPSOбула висловлена академіком НАН України, проф., д.б.н. директором ДУ ”Інститут харчової біотехнології та геноміки” Ярославом Борисовичем Блюмом (+38 (044) 434 37 77, yablume@univ.kiev.ua), який як національний координатор подій до Дня рослин в Україні з 2012 року сформував основний кластер провідних науково-дослідних та освітніх установ (http://ifbg.org.ua/uk/166/ukrayina-i-svit-vpershe-vidznachili-den-roslin).З 2012 року "supporting scientist" і локальним кординатором подій до Міжнародного дня рослин в Україні є к.б.н., н.с. відділу геноміки та молекулярної біотехнології ДУ "ІХБГ НАН України", Голова Ради молодих вчених Інституту Юлія Красиленко (+38 (067) 409 62
92, j_krasylenko@ukr.net)

       Запрошуємо Вас приєднатися до цієї ініціативи як співорганізатор, відвідувач, інформаційний партнер чи спонсор! Четвертий Міжнародний день рослин в Україні відбудеться 18 травня 2017 року, але події, як показав досвід попередніх років, триватимуть протягом усього травня.
Тут Ви можете ознайомитися з концепцією Дня рослин на офіційному сайті EPSO:http://fascinationofplantsday.org/home.htm, інтерактивною картою країн-учасників http://fascinationofplantsday.org/map.htm та останніми новинами http://fascinationofplantsday.org/news.htm

 

                                                                                               LET PLANTS FASCINATE YOU!

 

 

There is currently no content classified with this term.